SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kaviarsked 9917776
nr 991 7776
Kaviarsked
silver, delvis förgylld, Ryssland, 1849, längd: 16 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
måndag 2 november 2015
kl 18:14:22
450 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
450 kr (Budbetjänt)
700 kr
800 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver